Postitee Puupäevad

7.-10. juuni 2023

Eesti kaunima maantee tiitlit kandev Postitee (vana Tartu-Võru maantee) on aastasadu olnud koduks võrratule ja omapärasele loodusele, rikkalikule kultuurile ning ainukordsele arhitektuurile. Suur osa sellest on seotud puutööga – teeviidad, palkmajad ning naabruses olevate talumajade aiad koos skulptuuridega. Just selliste kaunite kultuuripärlite ning esivanematelt päritud käsitööoskuste hoidmine ja esitlemine on Postitee Puupäevade eesmärk.
 
Meistrid ja asjaarmastajad saabuvad 7. juunil kaugemalt ja lähemalt, et realiseerida oma armastus puutöö vastu ainulaadseteks puukujudeks. Neli päeva ühist saagimist loometööd toetavas keskkonnas lõpeb valminud skulptuuridega. Puuskulptorite kokkutulek on avatud ka huvilistele ja jälgijatele. Saab puukujurite töödest ülevaate ja vajadusel meistrite kontakte.
Hetkel on Postitee Puupäevade saagijaid nimekirjas üle tosina meistri. Nende töödest saavad silmarõõmu tuhanded, kes külastavad Kõivualutse laadapäeva või Postitee Puupäevi.
Kes soovib ka oma oskusi Puupäevadel proovile panna või näidata, saab veel meiega liituda. Kontakt ja info: erkki.lepik@yahoo.com, tel 5744 0126.

8. juunil toimub Puupäevade raames Puuskulptuuri saagimiskoolitus algajatele.
Algus kell 9.00. Juhendaja Erkki Lepik
Koolituse eesmärgiks on jagada puusaagimise algtõdesid ja nippe, kuid ennekõike pakkuda julgustavat keskkonda ja materjali algajale puusaagimishuvilisele.
Kursusel osalemiseks on vaja ennekõike tahet ja oma mootorsaagi (bensiini või elektriline, mark ja võimsus ei oma suurt tähtsust, kuna väga suuri ja keerulisi asju algatuseks ei tee.) Sobib nii naistele kui meestele; noortele ja vanadele. Alla 18-aastastel vajalik vanemate kirjalik nõusolek. Kunstiline haridus ei ole hädavajalik, kõige olulisem on TAHE ennast väljendada puusaagimise teel.
Meie poolt on teadmised, puu, bensiin (elekter), saeõlid ja lõunasöök.
Täpset päevakava ei ole. Kursus algab kell 9.00 ja läbi võetakse järgnevad teemad:
Ohutus saagimisel, puupaku valik ja kavandamine, saagimisteooria ja -praktika, viimistlus ning puukuju säilitamine ja hooldamine.
Kohtade arv on piiratud (10). Vajalik on eelregistreerimine meili teel: erkki.lepik@yahoo.com
Valminud skulptuuri saab igaüks endale. Koolituse maksumus 70€.

Loeng teemal: Mootorsae hooldus 08.06.2023. algus kell 18.00
Tarkusi jagab Saemeistri mehaanik Jaak Laiuste.
Juttu tuleb mootorsaehoolduse aabitsatõdedest, suurimatest vigadest, mida vältida ning vastatakse kuulajate küsimustele.Registreerida ei ole vaja. Loeng on TASUTA.
 
10. juunil Ihamarus toimuval Kõivualutse laadapäeval leiavad puukujud endale publiku seast uue kodu oksjoni käigus. Pakkumisi saavad teha kõik. Oksjon algab keskpäeval.
 
Puukujude valmimine toimub Ihamaru külas Viia-Jaani labürinditalu aladel, mis on möödasõitjaile avatud ja huvilistel on võimalik tööde käiku jälgida.
 
Postitee Puupäevad 2023 Facebookis:
https://www.facebook.com/events/747799313413117

Sündmust korraldab MTÜ Postitee.
Kontakttelefon: 57440126

TOETAVAD:
Kanepi vallavalitsus, Motothobi OÜ, Maastikuhooldus OÜ, Viia-Jaani labürinditalu, Cista AS, Ecotimberg OÜ, Iriscorp Transport OÜ, Juusa OÜ, Bookmill trükikoda